MU3261-101Y
Bourns
Ferrite Beads Multi-Layer 100Ohm 25% 100MHz 400mA 300mOhm DCR 1206 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MU3261101Y
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    MU3261-101Y
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Family:
    PMC
  • Impedance:
    100 Ohm
  • Maximum DC Current:
    400 mA
  • Case Size:
    1206
  • Dimension:
    3.2 x 1.6 x 1.1 mm