MH2029-300Y
Bourns
Ferrite Beads High Current Chip 30Ohm 25% 100MHz 3A 0.025Ohm DCR 0805 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MH2029300Y
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    MH2029-300Y
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Impedance:
    30 Ohm
  • Dimension:
    2.2 x 1.4 x 1.1mm mm
  • Family:
    MH
  • Case Size:
    0805
  • Maximum DC Current:
    3 A