MF-SM185/33-2
Bourns
PTC Resettable Fuse 1.8A(hold) 3.6A(trip) 33V 40A 1.9W 5s 0.04Ohm SMD Solder Pad 9.5 X 6.71 X 3mm T/R Automotive
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: MFSM185332
  • Part No:
    MF-SM185/33-2
  • Hold Current:
    1.8 A
  • Trip Current:
    3.6 A
  • Maximum Current Rating:
    40 A
  • Maximum Voltage Rating:
    33 V
  • Maximum Trip Time:
    5@8A s
  • Minimum Initial Resistance:
    0.04 Ohm