MF-SM150-2-99
Bourns
PTC Resettable Fuse 1.5A(hold) 3A(trip) 15V 100A 1.9W 5s 0.06Ohm SMD Solder Pad 9.5 X 6.71 X 3mm T/R Automotive
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: MFSM150299
  • Part No:
    MF-SM150-2-99
  • Hold Current:
    1.5 A
  • Trip Current:
    3 A
  • Maximum Current Rating:
    100 A
  • Maximum Voltage Rating:
    15 V
  • Maximum Trip Time:
    5@8A s
  • Minimum Initial Resistance:
    0.06 Ohm