- MF-MSMF250/16X-2
Description
PTC Resettable Fuse - 2.5A(hold) 5A(trip) - 16V - 100A - 1.2W - 0.015 Ohm - Solder Pad 1812
Search Keywords: MFMSMF25016X2
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Bourns
Part No:MF-MSMF250/16X-2
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533408050
COO:CN
ECCN:EAR99
Reel Pack:
3000 -
Hold Current:2.5 A
Trip Current:5 A
Maximum Current Rating:100 A
Maximum Voltage Rating:16 V
Maximum Trip Time:5@8A s
Minimum Initial Resistance:0.015 Ohm