CW252016-R27J
Bourns
Inductor RF Wirewound 0.27uH 5% 25.2MHz 45Q-Factor Ceramic 0.5A 0.91Ohm DCR 1008 T/R
Description +
Search Keywords: CW252016R27J
  • Part No:
    CW252016-R27J
  • Inductance:
    0.27 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    0.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.91 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C