CW252016-27NK
Bourns
Inductor Chip Wirewound 27nH 20% 100MHz 55Q-Factor Ceramic 600mA 130mOhm DCR 1008 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CW25201627NK
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    CW252016-27NK
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    27 nH
  • Type:
    Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    600 mA
  • Maximum DC Resistance:
    130 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C