CW201212-33NJ
Bourns
Inductor RF Wirewound 0.033uH 5% 250MHz 60Q-Factor Ceramic 0.5A 0.27Ohm DCR 0805 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description +
Search Keywords: CW20121233NJ
  • Part No:
    CW201212-33NJ
  • RoHS:
    Yes
  • Inductance:
    0.033 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    0.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.27 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C