CW201212-22NJ
Bourns
Inductor RF Wirewound 0.022uH 5% 250MHz 55Q-Factor Ceramic 0.5A 0.22Ohm DCR 0805 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Description +
Search Keywords: CW20121222NJ
  • Part No:
    CW201212-22NJ
  • RoHS:
    No
  • Inductance:
    0.022 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    0.5 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.22 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
  • Protection Style:
    N/A
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 275
Ships today, if you order in Buy all 275 in-stock or the regular minimum order quantity of 2000