CW201212-18NJ
Bourns
Inductor RF Wirewound 0.018uH 5% 250MHz 50Q-Factor Ceramic 0.6A 0.2Ohm DCR 0805 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CW20121218NJ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    CW201212-18NJ
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    0.018 uH
  • Type:
    RF
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    5 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    0.6 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.2 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C