CW100505-8N2J
Bourns
Inductor General Purpose Chip Laser Cut 8.2nH 5% 100MHz 8Q-Factor Alumina Ceramic 320mA 350mOhm DCR 0402 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CW1005058N2J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    CW100505-8N2J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Inductance:
    8.2 nH
  • Type:
    General Purpose Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    5 %
  • Technology:
    Laser Cut
  • Maximum DC Current:
    320 mA
  • Maximum DC Resistance:
    350 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 100 °C