CV201210-330K
Bourns
Inductor - Shielded - 33uH ±10% @0.4MHz - 5mA - SRF:13MHz - DCR:1250mOhm - 0805 - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: CV201210330K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    CV201210-330K
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    DE
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    33 uH
  • Type:
    RF
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Multi-Layer
  • Maximum DC Current:
    0.005 A
  • Maximum DC Resistance:
    1.25 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C