CV201210-1R0K
Bourns
Inductor - Shielded - 1uH ±10% @10MHz - 50mA - SRF:75MHz - DCR:400mOhm - 0805 - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: CV2012101R0K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    CV201210-1R0K
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    KR
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Inductance:
    1 uH
  • Type:
    Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    5 %
  • Technology:
    Multi-Layer
  • Maximum DC Current:
    50 mA
  • Maximum DC Resistance:
    400 mOhm
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C