CRT1206-FX-4702ELF
Bourns
Thin Film Precision Chip Resistor - 1/4 W - 47.0 Kohm ±1% - ±15ppm/°C - 200V - SMD 1206
Description +
Search Keywords: CRT1206FX4702ELF
  • Part No:
    CRT1206-FX-4702ELF
  • Resistance Value:
    47 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±15 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C