CRT1206-DY-1803ELF
Bourns
Thin Film Precision Chip Resistor - 1/4 W - 180 Kohm ±0.5% - ±25ppm/°C - 200V - SMD 1206
Description +
Search Keywords: CRT1206DY1803ELF
  • Part No:
    CRT1206-DY-1803ELF
  • Resistance Value:
    180 KOhm
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Tolerance:
    0.5 %
  • Case Size:
    1206
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C