CRT1206-BY-4R70ELF
Bourns
Thin Film Precision Chip Resistor - 1/4 W - 4.70 ohms ±0.1% - ±25ppm/°C - 200V - SMD 1206
Description +
Search Keywords: CRT1206BY4R70ELF
  • Part No:
    CRT1206-BY-4R70ELF
  • Resistance Value:
    4.7 Ohm
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C