CRT0805-CX-2611ELF
Bourns
Thin Film Precision Chip Resistor - 1/8 W - 2.61 Kohm ±0.25% - ±15ppm/°C - 150V - SMD 0805
Description +
Search Keywords: CRT0805CX2611ELF
  • Part No:
    CRT0805-CX-2611ELF
  • Resistance Value:
    2.61 KOhm
  • Power Rating:
    0.125 (1/8) W
  • Tolerance:
    0.25 %
  • Case Size:
    0805
  • Temperature Coefficient:
    ±15 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C