CRT0805-BY-5001EAS
Bourns
Thin Film Precision Chip Resistor - 1/8 W - 5.00 Kohm ±0.1% - ±25ppm/°C - 150V - SMD 0805
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +