CRT0603-BY-7871ELF
Bourns
Thin Film Precision Chip Resistor - 1/10 W - 7.87 Kohm ±0.1% - ±25ppm/°C - 75V - SMD 0603
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CRT0603BY7871ELF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    CRT0603-BY-7871ELF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    7.87 KOhm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Case Size:
    0603
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C