CRM2512-FX-R500ELF
Bourns
High Power Thick Film Chip Resistor - 2.0W - 0.500 ohms ±1% - ±100ppm/°C - 300V - SMD 2512 - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +