- CR1206-FX-4751ELF
Description
Thick Film Chip Resistor - 1/4 W - 4.75 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 1206 - RoHS Compliant - Tape&Reel
Search Keywords: CR1206FX4751ELF
Supplier:Bourns
Part No:CR1206-FX-4751ELF
5000 -
Resistance Value:4.75 KOhm
Power Rating:0.25 (1/4) W
Tolerance:111364%
Case Size:120611341
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C