CR1206-FX-4701ELF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/4 W - 4.7 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 1206 - RoHS Compliant - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: CR1206FX4701ELF
  • Part No:
    CR1206-FX-4701ELF
  • Resistance Value:
    4.7 KOhm
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C