CR0603-JW-101GLF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/10 W - 100 ohm ±5% - ±200ppm/°C - SMD 0603 - RoHS Compliant - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: CR0603JW101GLF
  • Part No:
    CR0603-JW-101GLF
    EAR99
    10000
  • Resistance Value:
    100 Ohm
  • Tolerance:
    511364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C