CR0402-JW-302GLF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/16 W - 3 Kohm ±5% - ±200ppm/°C - SMD 0402 - RoHS Compliant - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: CR0402JW302GLF
  • Part No:
    CR0402-JW-302GLF
  • Resistance Value:
    3 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    0402
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C