CR0402-J/-5R6GLF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/16 W - 5.6 ohm ±5% - SMD 0402 - RoHS Compliant - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: CR0402J5R6GLF
  • Part No:
    CR0402-J/-5R6GLF
  • COO:
    TW
  • Resistance Value:
    5.6 Ohm
  • Tolerance:
    511364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    -200 to 500 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C