CR0402-FX-6651GLF
Bourns
A 6.65 kΩ, ±1% tolerance, 0402 thick film chip resistor with a temperature coefficient of ±100 ppm/°C.
Description +
Search Keywords: CR0402FX6651GLF
  • Part No:
    CR0402-FX-6651GLF
  • COO:
    TW
  • Resistance Value:
    6.65 KOhm
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C