CR0402-FX-4701GLF
Bourns
The CR0402-FX-4701GLF is a 4.7 kΩ thick film chip resistor in a 0402 package with a ±1% tolerance.
Description +
Search Keywords: CR0402FX4701GLF
  • Part No:
    CR0402-FX-4701GLF
  • COO:
    TW
  • Resistance Value:
    4.7 KOhm
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C