CR0402-FX-24R0GLF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/16 W - 24 ohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 0402 - RoHS Compliant - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: CR0402FX24R0GLF
  • Part No:
    CR0402-FX-24R0GLF
  • COO:
    JP
  • Resistance Value:
    24 Ohm
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C