CR0402-FX-1022GLF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/16 W - 10.2 Kohm ±1% - ±100ppm/°C - SMD 0402 - RoHS Compliant - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: CR0402FX1022GLF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    CR0402-FX-1022GLF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Resistance Value:
    10.2 KOhm
  • Power Rating:
    0.063 (1/16) W
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C