CR0201-JW-104GLF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/20 W - 100 Kohm ±5% - ±200ppm/°C - SMD 0201 - RoHS Compliant - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: CR0201JW104GLF
  • Part No:
    CR0201-JW-104GLF
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Power Rating:
    0.05 (1/20) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    0201
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C