CR0201-FW-69R8GLF
Bourns
Thick Film Chip Resistor - 1/20 W - 69.8 ohm ±1% - ±200ppm/°C - SMD 0201 - RoHS Compliant - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CR0201FW69R8GLF
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    CR0201-FW-69R8GLF
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Resistance Value:
    69.8 Ohm
  • Power Rating:
    0.05 (1/20) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0201
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C