CR0201AFW-1001GAS
Bourns
AEC-Q200 Thick Film Chip Resistor - 0.05W - 1 Kohm ±1% - ±200ppm/°C - SMD 0201 - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +