CMH322522-5R6KL
Bourns
Inductor RF Shielded Wirewound 5.6uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.2A 1.6Ohm DCR 1210 T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CMH3225225R6KL
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    CMH322522-5R6KL
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    5.6 uH
  • Type:
    Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    200 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.6 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C