CMH322522-470KL
Bourns
Inductor RF Shielded Wirewound 47uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 0.06A 7Ohm DCR 1210 T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CMH322522470KL
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    CMH322522-470KL
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    47 uH
  • Type:
    Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    60 mA
  • Maximum DC Resistance:
    7 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C