CM453232-6R8JL
Bourns
Inductor General Purpose Chip Wirewound 6.8uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 0.285A 1.2Ohm DCR 1812 T/R
Description +
Search Keywords: CM4532326R8JL
  • Part No:
    CM453232-6R8JL
  • COO:
    CN
  • Inductance:
    6.8 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    285 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.2 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C