CM453232-151JL
Bourns
Inductor General Purpose Chip Wirewound 150uH 5% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 0.105A 9Ohm DCR 1812 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CM453232151JL
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    CM453232-151JL
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    150 uH
  • Type:
    General Purpose Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    5 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    105 mA
  • Maximum DC Resistance:
    9 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C