CM100505-33NJL
Bourns
Inductor General Purpose Chip Laser Cut 33nH 5% 100MHz 8Q-Factor Alumina Ceramic 170mA 1.4Ohm DCR 0402 T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CM10050533NJL
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    CM100505-33NJL
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Inductance:
    33 nH
  • Type:
    General Purpose Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    5 %
  • Technology:
    Laser Cut
  • Maximum DC Current:
    170 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.4 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 100 °C