CI160808-5N6D
Bourns
Inductor General Purpose Chip Laser Cut 5.6nH 5% 100MHz 9Q-Factor Alumina Ceramic 430mA 180mOhm DCR 0603 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CI1608085N6D
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    CI160808-5N6D
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Inductance:
    5.6 nH
  • Type:
    General Purpose Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    5 %
  • Technology:
    Laser Cut
  • Maximum DC Current:
    430 mA
  • Maximum DC Resistance:
    180 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 100 °C