CI160808-2N7D
Bourns
Inductor General Purpose Chip Laser Cut 2.7nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Alumina Ceramic 500mA 100mOhm DCR 0603 T/R
Description +
Search Keywords: CI1608082N7D
  • Part No:
    CI160808-2N7D
  • Inductance:
    2.7 nH
  • Tolerance:
    0.3 nH
  • Maximum DC Current:
    500 mA
  • Maximum DC Resistance:
    100 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 100 °C