CF322513-100K
Bourns
Inductor General Purpose Chip Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 150mA 2.1Ohm DCR 1210 T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CF322513100K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    CF322513-100K
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
    1
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    General Purpose Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Multi-Layer
  • Maximum DC Current:
    150 mA
  • Maximum DC Resistance:
    2.1 Ohm
  • Operating Temperature:
    -25 to 125 °C