CD214C-T24ALF
Bourns
Diode TVS Single Uni-Dir 24V 1.5KW 2-Pin DO-214AB
Description +
Search Keywords: CD214CT24ALF
  • Part No:
    CD214C-T24ALF
    EAR99
    3000
  • Dimension:
    7.11(Max) x 6.22(Max) x 2.42(Max) mm
  • Maximum Peak Pulse Current:
    38.6 A
  • Family:
    CD214C-T24A
  • Direction Type:
    Uni-Directional
  • Maximum Clamping Voltage:
    38.9 V