CD214A-T36ALF
Bourns
Diode TVS Single Uni-Dir 36V 400W 2-Pin SMA T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CD214AT36ALF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    CD214A-T36ALF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Direction Type:
    Uni-Directional
  • Maximum Peak Pulse Current:
    6.9 A
  • Dimension:
    4.57(Max) x 2.92(Max) x 2.2(Max) mm
  • Family:
    CD214A-T36A
  • Maximum Clamping Voltage:
    58.1 V