9250A-821-RC
Bourns
RF Choke Shielded/Molded Wirewound 820nH 10% 25MHz 50Q-Factor Ferrite 370mA 590mOhm DCR AXL Bag
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 9250A821RC
  • Part No:
    9250A-821-RC
    EAR99
    500
  • Inductance:
    820 nH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    590 mOhm
  • Maximum DC Current:
    370 mA