9250A-561-RC
Bourns
RF Choke Shielded/Molded Wirewound 560nH 10% 25MHz 43Q-Factor Ferrite 490mA 330mOhm DCR AXL Bag
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 9250A561RC
  • Part No:
    9250A-561-RC
    EAR99
    500
  • Inductance:
    560 nH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    330 mOhm
  • Maximum DC Current:
    490 mA