9250A-271-RC
Bourns
RF Choke Shielded/Molded Wirewound 270nH 10% 25MHz 47Q-Factor Ferrite 855mA 110mOhm DCR AXL Bag
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 9250A271RC
  • Part No:
    9250A-271-RC
    EAR99
    500
  • Inductance:
    270 nH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    110 mOhm
  • Maximum DC Current:
    855 mA