9250A-151-RC
Bourns
RF Choke Shielded/Molded Wirewound 150nH 10% 25MHz 51Q-Factor Ferrite 1.47A 37mOhm DCR AXL Bag
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 9250A151RC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    9250A-151-RC
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    VN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    150 nH
  • Type:
    RF Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    N/R
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    37 mOhm
  • Maximum DC Current:
    1.47 A