8250-681K-RC
Bourns
RF Choke - 680uH ±10% - 163mA - Q:75 - Axial - Shielded - Wirewound Ferrite - Thru Hole
Description +
Search Keywords: 8250681KRC
  • Supplier:
    Bourns
  • Part No:
    8250-681K-RC
  • COO:
    VN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    680 uH
  • Type:
    RF Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    N/R
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    8.85 Ohm
  • Maximum DC Current:
    163 mA