8250-5R6K-RC
Bourns
RF Choke - 5.6uH ±10% - 680mA - Q:42 - Axial - Shielded - Wirewound Ferrite - Thru Hole
Description +
Search Keywords: 82505R6KRC
  • Part No:
    8250-5R6K-RC
  • Inductance:
    5.6 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Resistance:
    511 mOhm
  • Maximum DC Current:
    680 mA