78F8R2J-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 8.2uH 5% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 425mA 550mOhm DCR AXL Bag
Description +
Search Keywords: 78F8R2JRC
  • Part No:
    78F8R2J-RC
  • Inductance:
    8.2 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Resistance:
    550 mOhm
  • Maximum DC Current:
    425 mA