78F6R8J-RC
Bourns
RF Choke Bobbin Core 6.8uH 5% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 470mA 450mOhm DCR AXL Bag
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 78F6R8JRC
  • Part No:
    78F6R8J-RC
  • Inductance:
    6.8 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Resistance:
    450 mOhm
  • Maximum DC Current:
    470 mA